MakeBelieve - Fenix, Poppodium

21 mei 2012, 1:57 Agenda
vmoxs5rack52gh6iaoy6k136s 144194

"Bands die niet naar de toekomst kijken hebben geen bestaansrecht." Deze boude uitspraak wordt gedaan door Joey Dussel, leadzanger van MakeBelieve. "Met onze band hebben we in ons redelijk korte bestaan al best veel bereikt, maar we kijken altijd verder. Wat kan er beter? Doen we nog wel wat we leuk vinden? Allemaal best vermoeiend want eigenlijk wil je alleen muziek maken en optreden, maar als je het een beetje serieuzer doet, dan moet je je ook met andere zaken bezighouden."

"Bands die niet naar de toekomst kijken hebben geen bestaansrecht." Deze boude uitspraak wordt gedaan door Joey Dussel, leadzanger van MakeBelieve. "Met onze band hebben we in ons redelijk korte bestaan al best veel bereikt, maar we kijken altijd verder. Wat kan er beter? Doen we nog wel wat we leuk vinden? Allemaal best vermoeiend want eigenlijk wil je alleen muziek maken en optreden, maar als je het een beetje serieuzer doet, dan moet je je ook met andere zaken bezighouden."

Het toont de gedrevenheid van MakeBelieve. Voor de buitenstaander gaat het de band ogenschijnlijk gemakkelijk af. Showtje hier, showtje daar. Nummer opnemen in de studio en op naar het volgende avontuur. Maar in werkelijkheid ging het allemaal iets minder soepel. Het laatste half jaar van 2011 trad de band minder vaak op en was ze minder in de publiciteit. "Het ging allemaal wat stroever, de liedjes die we speelden voelden minder van onszelf. We wilden andere songs gaan schrijven, maar we zaten vast in oude patronen." Licht Pim de Mol toe. "We waren vanaf januari 2010 tot juni 2011 constant bij elkaar om op te treden en op te nemen. Dat bracht ons veel moois als Lowlands, Eurosonic, Noorderslag en de TMF Awards en uitbreiding naar Duitsland. Maar omdat ondertussen het ‘normale leven’ op de achtergrond ook gewoon doorging (relaties werden verbroken, verhuizingen, werk en school) namen we niet genoeg de tijd om na te denken over onze nieuwe nummers en de richting die we op wilden gaan. Dat leverde bij iedereen een hoop frustratie op, toen hebben we even op de rem getrapt."

Die pas op de plaats was misschien wel het beste dat MakeBelieve kon doen. Het gaf de groep de tijd om even afstand te nemen en zo de druk van de ketel te halen. Mensen binnen de band konden nadenken over hun rol binnen de band en er kon weer in alle rust gewerkt worden aan nieuwe nummers. Want dat was nodig. MakeBelieve had op het laatste deel van de City Lights EP (III) al laten horen dat de puntige popliedjes waren vervangen door wat breder gearrangeerde, rustigere luisterliedjes en de band wilde zich verder in die richting ontwikkelen. Tijdens deze periode van betrekkelijke rust werd Ricardo Balsma (toetsen) toegevoegd aan de band. Bijna tegelijkertijd besloot bassist en bandlid van het eerste uur Jasper Mijwaard om te stoppen met de band en zich volledig te richten op zijn opleiding. Voor hem werd Joren Kuipers aangetrokken. Het afscheid van Jasper toonde overigens aan dat MakeBelieve nog steeds uitstekend gebruik maakt van de kracht van social media in combinatie met een trouwe fanbase. #thanksjasper was trending topic nr.1.

In 2012 zal de band aan de buitenwacht en aan zichzelf moeten laten zien dat ze de vertaalslag naar hun eigen wensen hebben kunnen maken. Eerste proeve van bekwaamheid is Eurosonic in januari. Waar de band voor het vierde jaar achtereen speelt. Een record. Verder zal MakeBelieve opnieuw de studio induiken om een nieuw album op te nemen en te releasen in Nederland en Duitsland.

"Het wordt een spannend jaar, maar we zijn er helemaal klaar voor."
Routebeschrijving

  • Locatie: Odasingel 88, 6131 GZ Sittard Fenix
  • Prijs: 7,50 vvk, € 10 dagkassa
  • Informatie: http://www.fenix.nl