Sinds 15 april rijdt in Sittard-Oost de Plusbus rond. Geen boodschappendienst, maar een echt wijkbusje waarvoor je een rit kunt reserveren.
De Plusbus is een initiatief van stadsdeel Sittard Oost om ouderen uit hun isolement te halen. Voor een ritprijs van 1,50 euro worden ze aan huis opgehaald en op de plaats van bestemming afgeleverd. Zo wordt een bezoekje aan de weekmarkt, vrienden of het ziekenhuis voor ouderen die niet in de buurt van een bushalte wonen een stuk eenvoudiger. Het project kan het eerste jaar rekenen op steun van de gemeente Sittard-Geleen.
De elektrische bus, ter beschikking gesteld door Boudy Postma van Plus supermarkt aan De Samaritaan in Sittard-Oost, wordt gereden door vrijwilligers. Het voertuig biedt plek aan zes passagiers, maar is niet geschikt voor rolstoelvervoer.
De Plusbus werd vrijdagmiddag in het bijzijn van wethouder Kim Schmitz officieel overhandigd aan de Stichting Plusbus i.o. En aansluitend volgde natuurlijk een ritje door de wijk.
De Plusbus rijdt dagelijks van 09:00 tot 18:00 uur. Een ritje reserveren kan tot uiterlijk 12:00 uur op de voorafgaande dag. Woont u in Sittard-Oost en wenst u een rit te reserveren? Bel dan 0640861876.