De gemeenteraadsfractie van politieke groepering gob heeft vragen over de mogelijke vestiging van Black Bear Carbon Nederland B.V.
Black Bear Carbon Black verwerkt gebruikte autobanden om Carbon Black terug te winnen. Carbon Black is een additief in rubber, kunststoffen en verven en wordt gebruikt om bepaalde eigenschappen van de eindproducten te verbeteren. Het bestaat uit roetdeeltjes.
Gob zegt op de mogelijke komst van het bedrijf naar Chemelot te zijn geattendeerd via een beoordelingsbesluit m.e.r. (milieueffectrapportage) Black Bear Carbon Nederland B.V. van 17 december 2020 in het Provinciaal blad van Limburg d.d. 22-12-2020.
In dat besluit hebben Gedeputeerde Staten van Limburg vastgesteld dat er geen milieueffectrapportage hoeft te worden opgesteld voor de oprichting deze fabriek op Chemelot.
“Dit besluit, en het plan om op Chemelot een fabriek op te richten door Black Bear Carbon, komt voor ons nogal uit de lucht vallen en roept – gezien de grote stank- en stofoverlast die werd ondervonden in de vorige vestigingsplaats Nederweert – veel vragen op en gezien de geheimzinnigheid waarmee de komst van Black Bear Carbon naar Chemelot gepaard gaat, ook grote zorgen op”, aldus de gob-fractie in een brief met vragen aan het College van B&W van Sittard-Geleen.
De vragen die de gob-fractie daarin stelt betreffen onder meer de mogelijke stankoverlast van het bedrijf; de brandveiligheid; de reden waarom de aangekondigde vestiging van het bedrijf in Rotterdam geen doorgang heeft gevonden; of het bedrijf grondstoffen levert aan andere fabrieken op Chemelot, dan wel dat het bedrijf van andere fabrieken grondstoffen afneemt; of de gemeente een stem heeft in de vergunningverlening door de Provincie; hoe Black Bear Carbon past in de European Circular Hub-gedachte en of Chemelot nu het afvalputje van Limburg dreigt te worden.