Voyeurisme, manipulatie en verborgen verlangensClaude, een leerling van Germain, leraar Frans, schrijft een opstel over zijn bezoekjes aan het huis van een klasgenoot. Dit opstel is een verademing voor Germain. Het is goed geschreven en raak geobserveerd.
Voyeurisme, manipulatie en verborgen verlangens
Claude, een leerling van Germain, leraar Frans, schrijft een opstel over zijn bezoekjes aan het huis van een klasgenoot. Dit opstel is een verademing voor Germain. Het is goed geschreven en raak geobserveerd.
Hij neemt Claude onder zijn hoede en stimuleert hem om zijn verhaal en daarmee zijn insluipingen aan het huis te vervolgen. Voor hij het weet wordt Germain zelf onderdeel van het verhaal. Goed acteerwerk en een mooi verhaal!
François Ozon heeft in Dans La Maison weer een aantal van zijn favoriete thema's te pakken, zoals voyeurisme, manipulatie en het hebben van verborgen verlangens. Het scenario baseerde hij op het toneelstuk 'The Boy In The Last Row' van Juan Mayorga, maar voor Ozon lijkt de theatertekst niet meer dan een aanleiding om zich onder te dompelen in het realisme zoals dat door Flaubert - niet toevallig de naam van de school waar het verhaal zich afspeelt - in de literatuur werd geïntroduceerd.
Filmisch vertaalt zich dat in een koele, observerende stijl en een tamelijk kleurloos palet, al biedt het schrijfproces van Claude ook ruimte voor stilistische uitstapjes naar parodie en romantiek. Toch spelen de meest verrukkelijke scenes zich niet af in het huis van Claudes klasgenoot, maar in het huis van Germain en diens echtgenote.
Kirstin Scott Thomas is bijzonder in haar element als de intellectuele echtgenote, die Germain in zijn geleidelijke neergang kritisch gadeslaat. Haar man moet intussen toezien hoe Claude zich verliest in zijn eigen verbeelding en zijn scherpe observaties verruilt voor escapisme. Het happy end dat Claude voor zichzelf heeft bedacht, wordt door Germain niet geaccepteerd. Jammer, want nu keert zijn advies als een boemerang bij Germain terug.
Goed acteerwerk en een mooi verhaal in Dans La Maison.