
Op zondag 1 september wordt in de Stadstuin aan de voet van de Dominicanenwal in Sittard weer gestreden om het keizerschap bij het Alternatief Vogelsjeite.
Leden van zestien 'schutterijen' schieten met een windbuks op een piepschuimen vogel om de eretitel Keizer Alternatief Vogelsjeite Zitterd 2013. Naast over voortreffelijke schutterskwaiteiten moeten de schutters vooral beschikken over sterke zenuwen en een heleboel geluk.
ur8zyhmlc4bhv2mq0nfxb52l9
Dit ludieke evenement wordt dit jaar voor de 39ste keer georganiseerd. Auw Prinse Zitterd en Club Wovan tekenen voor de organisatie.
Het evenement vond zijn oorsprong in het jaarlijkse feest dat werd gehouden in de optochthal, toen deze nog langs de beek in Ophoven lag. Dat er een duidelijke link is met carnaval ligt dan ook voor de hand en is jaarlijks terug te zien in de ludieke en humoristische uitdossingen van de deelnemende schutterijen.
De deelnemers hebben bijna allemaal een sterke band met het Sittardse carnaval en nemen op de eerste zondag van september alvast een voorproefje op de opening van het nieuwe carnavalsseizoen, die dit jaar op zondag 17 november plaats zal vinden.
Programma
11.30u Ontvangst schutterijen
12.30u Aanvang defilé in Ursulinentuin
14.00u Aanvang optocht door binnenstad Sittard
15.00u Aanvang 'Vogelsjeite'
18.00u Keizerschieten en aansluitend de huldiging van de nieuwe keizer
19.00u Afsluiting
Optocht- en schietvolgorde
j6pxw9hyc65ago4ogjf9d9nlm
Optochtroute
Filmpje: Vogelsjeite 2011, door Ger Keulers






