
Dit jaar vieren de Auw Prinse van Sittard samen met iedereen die daar zin in heeft op de elfde van de elfde de opening van het nieuwe carnavalsseizoen.
Dat gebeurt net als vorig jaar op een kleinschalige en zeer informele wijze door een tocht langs een aantal 'Zittesje kefeekes', waar steeds gedurende een goed uur de kastelein en alle aanwezigen een prettig carnavalsseizoen wordt toegewenst. Op elke plek die door het gezelschap wordt bezocht brengen Sittardse muzikanten live carnavalsmuziek.
"We nodigen dan ook niemand officieel uit", zegt Joep Wijnands, praeses van de Auw Prinse Zitterd, om het informele en kleinschalige karakter van die avond te benadrukken. "Maar iedereen die erbij wil zijn is natuurlijk van ganser harte welkom. Hoe meer carnavalisten meedoen, hoe liever het ons is!"
De Marotte met vorst Harie I en prins Maikel I en andere leden van de 'Zittesje Vastelaovesperpluu' hebben al aangegeven er zeker bij te zullen zijn.
Het is de tweede keer dat de Auw Prinse met dit initiatief het nieuwe 'vastelaovessezoen' begroeten. Een aantal jaren lang vierde de Sittardse stadscarnvalsvereniging De Marotte de opening van het nieuwe seizoen met een uitgebreid programma op de Markt. Dat gebeurde, wanneer de elfde niet in een weekend viel - dan altijd op de eerste zondag daarna. De organisatie kampte echter jaren achtereen met bar slechte weersomstandigheden, waardoor het evenement nooit echt druk bezocht werd.
Vorig jaar werd door de Marotte geen opening van het seizoen op de Markt geprogrammeerd, mede vanwege de voorbereidingen op het 12x11-jarig Marottejubileum. De Auw Prinse vonden dat er toch wel wat aandacht moest worden besteed aan de opening van het nieuwe seizoen. Ze besloten daarop in verenigingsverband een open avond te organiseren, waaraan iedereen die er lucht van kreeg en er zin in had mee kon doen. En dat viel goed in de smaak,
De openingsavond start dit jaar met een Auw Prinsevergadering om 20:00 uur in café 't Sjterfhoes. Na die vergadering wordt om 21:00 uur door Klup Kump Gout - waarvan overigens ook een aantal Auw Prinse lid zijn - de eerste Greutsje Pin van het nieuwe seizoen gepresenteerd. Paul-Jean Jessen verzorgt er een optreden. Aansluitend trekt het gezelschap naar Kafee de Kup, waar Jan, Maaike en Ron een aantal bekende carnavalsliedjes zullen zingen. Kapel De Blauwe Maondig blaast de stemming bij Ich & Dich naar een nog hoger niveau en de finale bij Schtad Zitterd wordt opgeluisterd door het Phil-trio met Bartje, Gian en Cyrille.
"De kleinschalige opzet van de opening van het seizoen blijkt ook uit het feit dat de optredende artiesten - stuk voor stuk échte Sittardse carnavalsliefhebbers - dat allemaal pro-deo doen. De gezelligheid en spontaniteit staan voorop en dat is precies waar het ons om gaat."
Foto: Auw Prinse Zitterd tijdens jubileumreceptie 12x11 jaar Marotte Zitterd






