Vanavond, zaterdagavond 25 maart, bent u van harte welkom om het theatrale concert '... Ook ik spreek over de roos' bij te wonen.
Een concert met gesprek over de stadsheilige Santa Rosa, en haar belangrijkste symbool, de roos. Een avond met prachtige koormuziek, liederen, muziek, dans en poezie uit onder andere Java, Andalusië, Latijns-Amerika, Iran en natuurlijk Sittard.
Operaregisseur Miranda Lakerveld verdiepte zich samen met inwoners van Sittard-Geleen in het belang van de viering van Santa Rosa van Lima. Hoe kan deze traditie bewaard blijven voor de komende generaties? En kan deze viering een rol spelen in het verbinden van culturen? De waaier aan antwoorden op deze vragen zijn vertaald in prachtige muziek en poëzie over rozen uit verschillende culturen, die op deze avond te zien en te horen zullen zijn.
De theatrale stukken worden afgewisseld met historische beelden en verhalen over Santa Rosa. Stadsarchivaris drs. Peer Boselie deelt zijn kennis en is tevens uw ceremoniemeester en gespreksleider tijdens deze bijzondere bijeenkomst.
De optredens worden verzorgd door Dansschool Danzaira, Vocaal Ensemble Resonanz, May Safer, Jenny Voncken, Ursula Moos en tenor/klarinettist Reza Ranjazmay. Met dank aan Moedercentrum Mama Coso Lisi.
Komt u luisteren? Meepraten mag ook!
Wilt u deze bijzondere gratis avond bijwonen, stuur dan een mail naar [email protected] .
Miranda Lakerveld is opera regisseur en artistiek directeur van World Opera Lab. Zlj maakt intercultureel muziektheater. Miranda werkt met professionele performers en gezelschappen (onder andere het Holland Festival), maar ook met bewonersin Amsterdam West; amateurs. Haar drijfveer is om muziek en theater in te zetten om bruggen te bouwen, en beter begrip te creëren tussen culturen.
'... Ook ik spreek over de roos' is onderdeel van het programma Cultuur maak(t) je.
Zaterdag 25 maart 2017
20:00 - 21:30 uur
Johanneskerk
Monseigneur Vranckenstraat 9, Sittard
Vrij entree