Alternatief Vogelsjeite verhuist naar andere locatie

11 aug 2019, 13:33 Nieuws
alternatief vogelsjeite 2018 1
Sittard-Geleen.nieuws.nl

Het Alternatief Vogelsjeite, de jaarlijks op de eerste zondag in september gehouden Sittardse parodie op het échte schuttersgebeuren, verhuist dit jaar naar een andere locatie.

In het verleden vond het ludieke schuttersfeest, waar met windbuksen wordt geschoten op vogels van piepschuim, onder meer plaats in de kogelvanger op de Kollenberg, achter het Sjeif Hoes bij de Begijnenhofwal, in de Jardin d’Isabelle, in de Ursulinentuin en op Cour Solanus.

Dit jaar keert men terug naar het gebied langs de Begijnenhofwal, op de schootsvelden. Er wordt geschoten richting wal. Feitelijk een terugkeer naar de locatie achter de plek waar vroeger het Sjeif Hoes lag.

Er nemen dit jaar twintig gelegenheidsschutterijen deel aan de schietwedstrijden, vier meer dan afgelopen jaar. Het zijn de Ex-Missen Oktoberfeest, De Sjnaake, Skybox 24 en Sjötteclub ’t Sjut niet op.

Het voordeel van de nieuwe locatie is dat het hele gebeuren beter in het zicht van voorbijgangers plaats vindt. Iedereen die de sfeer van het evenement kan waarderen, maar geen deel uitmaakt van een van de 20 deelnemende clubs, is van harte welkom om er een drankje te komen drinken en het spektakel mee te beleven.

Verder is het terrein een stuk ruimer dan de vorige locatie. De ruimte wordt deels gebruikt om ook voor de allerjongsten wat extra vertier te bieden in de vorm van door Amuserent opgestelde springkussens.

Een andere verbetering is dat er nu ook gepind kan worden aan de bonnenkassa, zodat er niet meer enkel met contant geld bonnen gekocht kunnen worden.

Programma

Zaterdag 31 augustus: Keizesjfees

Alternatief Keizesjfees van Aafsjlaag Zitterd veur keizer León Kaminski. Aafsjlaag Zitterd viert dit jaar zijn zilveren jubileum. Het belooft dus een bijzonder feest te worden in het Mariapark. Aanvang 19:00 uur. Lees verder onder de foto.

alternatief keizesjfees aafsjlaag zitterd

Zondag 1 september: Alternatief Vogelsjeite

  • 12:00 uur – ontvangst schutterijen en defilé;
  • 13:30 uur – opstellen voor schuttersoptocht door het centrum van Sittard. De route is als volgt: Schootsvelden, Deken Tijssenstraat, Begijnenhofstraat, Limbrichterstraat, Markt, Ouder Markt, Deken Tijssenstraat, Schootsvelden;
  • 14:30 uur – start van de schietwedstrijden. Er wordt geschoten in twee series van tien schutterijen om de koningstitel per schutterij. Vervolgens maken de twintig koningen onderling uit wie zich een jaar lang Sjöttekeizer van Zitterd mag noemen.
alternatief vogelsjeite 2018 3