ANWB: doel van 1,9 miljoen stekkerauto’s in 2030 is onhaalbaar

31 mrt 2024, 11:10 • Nieuws
opladen elektrische auto
Ā© Freep!k
In dit tempo is het onhaalbaar dat er in 2030 ongeveer 1,9 miljoen elektrische auto’s in Nederland rondrijden, zoals de overheid verwacht.
Dat zegt ANWB-directeur Marga de Jager in De Nationale Autoshow op BNR Nieuwsradio.
ā€œOp dit moment hebben we er zo’n 455.000. Dat is nog best een gatā€, concludeert De Jager. Jaarlijks komen er 100.000 tot 110.000 elektrische auto’s bij. ā€œIedereen die kan rekenen, kan uitrekenen dat we op deze manier niet naar die 1,9 miljoen gaan in 2030.ā€
ā€œAls je als overheid dit soort doelen stelt, moet je ook de condities creĆ«ren om dat mogelijk te makenā€, zegt de directeur. De Jager uit bijvoorbeeld kritiek op de onzekerheid over de motorrijtuigenbelasting. Vanaf 2026 zijn stekkerauto’s niet meer vrijgesteld, waardoor de maandelijkse kosten voor bezitters van elektrische auto’s mogelijk fors stijgen.
loading

Loading articles...

Loading