Asfalteringswerkzaamheden Rijksweg Sittard

11 jul 2016, 12:04 Nieuws
asfalteren 07
Sittard-Geleen.nieuws.nl

Maandagochtend werd een - paar dagen eerder dan gepland - de eerste asfaltlaag aangelegd op de Rijksweg tussen de Walramstraat en de Wilhelminastraat in Sittard.

Na een laatste walspartij over de onderlaag was het een af en aanrijden van vrachtwagens vol asfalt, die de asfalteringsmachine moesten voeden. Mooi om te zien hoe rond die asfalteringsmachine een team van mannen geconcentreerd bezig is om alles letterlijk in goede banen te leiden.

Gelukkig was de temperatuur vandaag een stuk aangenamer om in te werken dan in het weekend.

Nadat de eerste lagen asfalt zijn aangebracht worden begin week 29 de detectielussen voor de verkeersregelinstallatie geslepen en wordt het asfalt gereinigd voor het aanbrengen van de deklaag, die – mits het weer dat toelaat – op 20 juli wordt gelegd. Voetgangers vanuit de Steenweg en Voorstad worden dan doorgeleid naar de oversteek gelegen aan de Wilhelminastraat. Tot slot worden de markering en coating nog aangebracht. Deze weersafhankelijke werkzaamheden zijn voorzien op 21 en 22 juli.