Tientallen asielzoekerscentra zetten zaterdag de deuren open voor mensen die eens een kijkje willen nemen hoe het dagelijks leven er daar uitziet.
De deuren staan open op Nationale Burendag en het is een initiatief van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA), het ministerie van Justitie en Veiligheid en van VluchtelingenWerk Nederland.
Ze willen hiermee benadrukken dat asielzoekers en vluchtelingen āburen zijn van ons allemaalā. Er doen veertig locaties mee. De azcās zijn toegankelijk tussen 13:00 en 16:00 uur. Op www.openazc.nl zijn alle locaties en het programma per locatie te vinden.
Vorig jaar kwamen er 19.000 belangstellenden naar veertig azcās.
āMet het openstellen van de deuren van azcās willen de organisaties vluchtelingen en asielzoekers een gezicht geven en bezoekers uitnodigen met hen in gesprek te gaanā, stellen de organisaties. Zo lopen op meerdere locaties vluchtelingen met een koffierugzak rond ādie graag een ābakkieā en een gesprekje aanbiedenā. Ook zijn er hapjes uit het land van herkomst van de vluchtelingen en rondleidingen, workshops en kinderactiviteiten.
Verder wordt uitleg gegeven over de werkzaamheden op een opvanglocatie, de toelating, registratie, opvang en de begeleiding van asielzoekers naar een woning in Nederland of terugkeer naar het land van herkomst.