Sittard-Geleen, 26-03-2013 | Gerzon Kakisina is een van de mede-oprichters van de Stichting HOOP. Gerzon genas dankzij stamceltransplantatie van leukemie.
Sittard-Geleen, 26-03-2013 | Gerzon Kakisina is een van de mede-oprichters van de Stichting HOOP. Gerzon genas dankzij stamceltransplantatie van leukemie.
De Stichting HOOP wil stamceldonatie onder de aandacht brengen om daar een breed draagvlak voor te creëren.
Stamceldonatie moet net zo vanzelfsprekend worden als bloeddonatie.
Toen Gerzon vorig jaar te horen kreeg dat hij acute leukemie had volgde een hele reeks medische behandelingen: naast diverse chemo-therapieën had hij ook een stamceltransplantatie nodig. Met zijn vrouw Sarah heeft hij in april 2012 een landelijke zoektocht naar nieuwe stamceldonoren opgestart, want stamceltransplantatie was nog de enige mogelijkheid om zijn leven te redden.
Een geschikte donor werd gelukkig gevonden en Gerzon genas. Daarmee werd de motivatie om ook voor anderen te blijven zoeken naar stamceldonoren er alleen nog maar groter op. In dat kader organiseert de Stichting Hoop op 20 april in De Hanenhof in Geleen een benefietconcert, waarvan de opbrengst bestemd is voor de stamceldonorbank in Nijmegen.