
Sinds begin oktober hebben politie en justitie bijna 63 duizend kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat blijkt uit de vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de laatste week van vorig jaar stond de teller nog op ruim 54 duizend.
Vorig jaar werd meer vuurwerk geconfisqueerd, maar voor de eerste week van januari zijn geen cijfers beschikbaar. Het jaar daarvoor lag de vuurwerkvangst tot en met 5 januari met bijna 94 duizend kilo fors hoger. Vorig jaar werd uiteindelijk tot en met 6 februari 122 duizend kilo vuurwerk in beslag genomen.
Bijna 90 duizend klachten
Via de website vuurwerkoverlast.nl kwamen er dit jaar bijna 90 duizend klachten over vuurwerk binnen. Het precieze aantal ligt op 89.623 klachten, in 2012 waren dit er 82.212.
Door: Novum






