Black-spots in Sittard-Geleen: meer dan 10 ongelukken in 3 jaar

15 jan 2018, 10:01 Nieuws
auto aanrijding vluchter geleen 3
Marcel Roberts

RTL Nieuws heeft onderzoek verricht naar het aantal ongelukken (ruim 200.000) dat door politie en Rijkswaterstaat is geregistreerd in de jaren 2014, 2015 en 2016.

Daaruit kwamen in heel Nederland in totaal 1200 'black-spots' naar voren waar in die periode 10 of meer ongelukken gebeurden.

In Sittard-Geleen vonden in die jaren 10 ongelukken plaats op het kruispunt Jos Klijnenlaan-Rijksweg-Zuid in Geleen en 11 ongelukken iets verderop, op het gedeelte van de Rijksweg-Zuid tussen de Jos Klijnenlaan en de A76. De gemeente is verantwoordelijk voor het wegbeheer op deze locaties.

Op de A76 is dat Rijkswaterstaat. Tussen Spaubeek en knooppunt Kerensheide gebeurden in de onderzochte jaren meer dan 40 ongelukken.

Ongevallenregistratie moet beter

RTL Nieuws meldt dat lang niet alle ongevallen door politie en Rijkswaterstaat zijn geregistreerd. Vooral ongevallen met fietsers worden vaak niet gemeld. Van de wel geregistreerde ongevallen is verder de exacte locatie niet altijd gemeld.

Onder andere politie, verzekeraars en het ministerie zijn samen met verkeerskundig ICT-bureau VIA een initiatief gestart om de registratie van ongevallen vollediger en exacter te krijgen. Daartoe hebben ze onder meer een app

gebouwd waarmee ongelukken en eventueel schade makkelijk gemeld kunnen worden.

» App mobiel schade melden