In zes podcastafleveringen schetsten Heleen van Hummelen en Wieky de Boer een boeiend beeld van Sittardse Lies.
Aanleiding voor deze podcastserie was een verzameling van zo'n 900 liefdesbrieven gericht aan Lies, die jaren geleden in een koffer werd aangeboden aan RegioArchief Gemeente Sittard-Geleen. Tal van mannen - waaronder ook Toon Hermans - dongen naar haar hand maar liepen uiteindelijk stuk voor stuk een blauwtje.
Kort na het gereedkomen van de podcast ontvingen de makers een e-mail van Ineke uit Sittard: "Toen ik recent hoorde over deze podcast, wist ik dat ik nog extra informatie voor u heb."
Lies bleek nog meer brieven te hebben ontvangen dan de verzameling die in het bezit was gekomen van het archief. Reden om er een bonus-podcast aan te wijden.
Bovendien weten we eindelijk hoe Lies eruitzag, want in de ordner met circa 200 nog niet eerder ontdekte brieven aan Lies zat ook een foto van haar. Tot de ontdekking van deze ordner was er geen foto van haar gevonden, en dat terwijl vrijwel al haar aanbidders haar vroegen om een foto op te sturen. Brieven van Lies aan haar aanbidders zijn nog niet boven water gekomen. Misschien ligt er nog ergens een stapeltje in een la of in een doos op zolder?
Nieuwsgierig naar deze bonuspodcast, of naar alle eerdere afleveringen ervan? Ga dan naar vpro.nl/liefstelies.