Opnieuw melding bruinzwarte spikkels in Geleen Lindenheuvel

03 nov 2016, 21:27 Nieuws
meidoornstraat geleen
beeldcitaat Google

Opnieuw hebben inwoners van de Geleense wijk Lindenheuvel geklaagd dat er bruinzwarte spikkels op hun auto's zitten.

Net als de eerste keer dat er spikkels werden aangetroffen - dat was begin oktober - zijn ook deze spikkels zeer moeilijk te verwijderen van de lak. Dat meldt 1Limburg.nl.

De getroffen auto-eigenaren - het gaat ook nu om bewoners van de Meidoornstraat, maar ook om bewoners van de hemelsbreed meer dan een kilometer verderop gelegen Van Galenstraat - hebben nieuwe klachten hierover gemeld bij de gemeente en bij de klachtenlijn van Chemelot. Het is niet bekend of in het gebied tussen de Van Galenstraat en de Meidoornstraat ook spikkels zijn aangetroffen.

Een gemeentelijk onderzoek naar de klachten van begin oktober loopt nog. Eerder onderzocht Chemelot al de oorzaak van de spikkels en concludeerde toen dat ze werden veroorzaakt door gemodificeerde olijfolie. Omdat die stof niet op Chemelot wordt gebruikt of verwerkt concludeerde het bedrijf dat de spikkels niet door een van de bedrijven op Chemelot veroorzaakt konden zijn.

Door welke stof de nieuwe spikkels werden veroorzaakt is nog niet bekend.

Zie ook:

» Zwarte spikkels in Meidoornstraat verder onderzocht door gemeente

» Olijfoliespetters ook elders in Limburg aangetroffen

» Mysterie van de bruinzwarte spikkeltjes deels opgelost