Camperstandplaats De Nieuwe Hateboer geopend

21 aug 2013, 15:35 Nieuws
jack peeters ateron

De eerste camperstandplaats in de gemeente Sittard-Geleen werd afgelopen week officieel geopend door wethouder Pieter Meekels en Theo Douwes van de Nederlandse Kampeerauto Club (NKC).

Nadat eerdere plannen om een camperstandplaats te realiseren achter de Stadssporthal in Sittard stukliepen op protesten van omwonenden werd op de parkeerplaats aan de Sportcentrumlaan bij zwembad De Nieuwe Hateboer een in alle opzichten beter geschikte plek gevonden.

De nabijheid van het zwembad en van natuur- en wandelgebied - met visvijvers - De Schwienswei maakt de plek voor campereigenaren al een stuk aantrekkelijker dan die achter de Stadssporthal. Het centrum van Sittard ligt op loopafstand. De campers kunnen gebruik maken van de vuilwaterafvoer, een watertappunt en prullenbakken. Er is ruimte voor 9 campers.

Het loopt zoals u op de foto ziet nog geen storm, maar wellicht moet de beschikbaarheid van deze tweedaagse standplaatsen nog doorsijpelen bij camperliefhebbers uit binnen- en buitenland.

Spelregels voor gebruik
Het gebruik van een camperplaats is aan een aantal regels gebonden:

  • overnachten mag uitsluitend in kampeerwagen, camper of kampeerauto op de daartoe aangewezen vakken
  • campinggedrag en buiten het voertuig kamperen is niet toegestaan
  • u mag maximaal 48 uur aaneengesloten per week blijven staan
  • registratie is verplicht (reserveren is niet mogelijk; u registreert op moment van aankomst via internet of sms)
  • de gemeente kan besluiten om de standplaatsen tijdelijk te sluiten, bijvoorbeeld bij evenementen; we maken dit z.s.m. bekend op www.sittard-geleen.nl/camperstandplaats