
Het afblazen van de onderwijsstaking was een inschattingsfout. Dat zegt CNV Onderwijs die de beslissing van vrijdag om van een staking af te zien dan ook intrekt.
“Die extra 460 miljoen euro is geen structureel geld. Naar onze overtuiging kunnen wij de door de minister toegezegde 460 miljoen euro echter niet laten liggen. Wij willen dat geld rechtstreeks ten goede laten komen aan onderwijspersoneel”, zegt waarnemend voorzitter Jan de Vries van CNV Onderwijs. “Veel onderwijspersoneel wil toch laten blijken dat het niet voldoende is en dat er structureel geld bij moet. Dat begrijpen wij heel goed.”
Vrijdag besloten onderwijsbonden AOb, CNV Onderwijs en anderen de staking van woensdag te schrappen nadat met minister Arie Slob van Onderwijs een convenant was gesloten voor 460 miljoen euro extra. Maar de staking gaat woensdag alsnog door.
CNV Onderwijs heeft circa 51.000 leden.