
Zaterdagmiddag heeft wethouder Noël Lebens de twee gerestaureerde delen van het Creyghton Mozaïek uit de kapel van het voormalige Barbaraziekenhuis in Geleen onthuld.
Het mozaïek, dat de zes in Matteüs 25 genoemde werken van barmhartigheid uitbeeldt, werd voor de sloop van de kapel veilig gesteld en opgeslagen in afwachting van een mogelijke toekomstige herplaatsing.
Die is nu, 16 jaar later, tot stand gekomen dankzij de samenwerking tussen Stichting MEG en de Gemeente Sittard-Geleen. De restauratie en verplaatsing is uitgevoerd door Kunst & Restauratie Atelier Armand Mathijs uit Geleen. Als locatie voor het kunstwerk werd de passage tussen het oude en nieuwe deel van het gemeentehuis in Geleen aangewezen.






