
Sittard-Geleen, 07-04-2013 | De gemeentelijke Odaparking is op vrijdag 5 april opnieuw door technische problemen in het nieuws gekomen. Bezoekers konden door weigerende uitrijdeuren de garage niet meer uit. Omdat hulp al meer dan een uur uitbleef, hebben zij uiteindelijk twee slagbomen vernield om de garage toch uit te kunnen rijden.
Sittard-Geleen, 07-04-2013 | De gemeentelijke Odaparking is op vrijdag 5 april opnieuw door technische problemen in het nieuws gekomen. Bezoekers konden door weigerende uitrijdeuren de garage niet meer uit. Omdat hulp al meer dan een uur uitbleef, hebben zij uiteindelijk twee slagbomen vernield om de garage toch uit te kunnen rijden.
In oktober afgelopen jaar was er een akelig incident met een liftdeur, dat gelukkig goed afliep. Het verhaal haalde in januari de krant, omdat de betrokkene na zijn melding van het incident aan de gemeente nog altijd geen reactie had ontvangen.
In juni 2012 stuurde een gebruiker van de Odaparking een melding naar de afdeling Parkeerservice van de gemeente Sittard-Geleen vanwege technische problemen met de lift, bij de ingang achter de Odaflat en de Paardestraat. Drukken op de i-knop bood geen oplossing; men kreeg geen gehoor. Via het algemene nummer van de gemeente is vervolgens een callcenter gebeld dat zorgt voor het beheer op afstand na kantooruren. De persoon die daar de telefoon opnam, bleek echter niet bekend te zijn met de Odaparking. Zij kon de wachtende mensen blijkbaar niet helpen.
Na zo'n dertig minuten wachten in de regen werkten de liftdeuren opeens wel. Na indienen van een klacht bij de gemeente kreeg de man pas na 3 weken een reactie van de gemeente nadat over het uitblijven van een reactie vragen werden gesteld door D66.
In de reactie van de gemeente werd gemeld dat de klachten meteen zijn doorgestuurd naar het betreffende callcenter van de firma Trigion in Schiedam, dat kennelijk geen weet van het bestaan van de Odaparking had.
Die bekendheid is desondanks nog steeds niet verbeterd, want toen vrijdag 5 april contact werd opgenomen met het callcenter vanwege het niet kunnen uitrijden bleek de Odaparking daar nog altijd geen belletje te doen rinkelen.
D66 wil graag dat storings- of calamiteitsmeldingen van bezoekers snel en correct worden afgehandeld. In een brief aan het college van B&W stelt de fractie naar aanleiding van de storingen, die bezoekers trachtten te melden via het callcenter, in een brief aan het college van B&W aantal vragen.
Zo wil D66 onder andere graag weten hoe vaak er storingen voorkomen aan de liften en de in- en uitgangen van de Odaparking en wat de gemeente eraan doet om die te voorkomen. Ook wil men graag weten hoe het komt dat het callcenter op 5 april nog steeds niet wist dat de gemeente ook exploitant is van de Odaparking.