DNA: voortbestaan sport en cultuur in de wijk in gevaar

14 jun 2014, 22:45 Nieuws
o4fp4j4eonqmvfjwosftvzkce bosspark voetbal
Sittard-Geleen.nieuws.nl

Volgens DNA-fractievoorzitter Math Nijsten heeft de gemeente Sittard-Geleen de afgelopen 2 jaar liggen slapen waar het gaat om het veilig stellen van het voortbestaan van sport- en cultuurfaciliteiten in de wijken.

"Sport en cultuur zijn van grote waarde voor onze stad. In het bijzonder het vasthouden van sport- en cultuurfaciliteiten in onze wijken. Het ziet er echter nu naar uit dat door onoplettendheid van ons gemeentebestuur de wet Markt en Overheid tot gevolg gaat hebben dat de huurprijzen van sportaccommodaties en cultuurverenigingen enorm zullen stijgen." DNA vreest dat dit directe gevolgen zal hebben voor de levensvatbaarheid van sport en cultuur in de wijk.

Wet Markt en Overheid
Wat dreigt er te gebeuren? Op grond van de wet Markt en Overheid mogen gemeenten sport- en cultuuraccommodaties niet meer beschikbaar stellen onder de kostprijs. Wanneer verenigingen de kostprijs moeten gaan betalen of subsidies verliezen, zal dit direct gevolgen hebben voor de hoogte van de contributie. Daarmee komen de toegankelijkheid en ook levensvatbaarheid van sport en cultuur in onze gemeente in gevaar, vreest DNA. Om dat te voorkomen kunnen gemeenten sport en cultuur kwalificeren als 'activiteiten van algemeen belang' in plaats van 'economische activiteiten'. Dit uitzonderingsbesluit dient genomen te worden voor 1 juli a.s.

Om deze reden heeft DNA het college om opheldering gevraagd. Math Nijsten: "1 juli is de deadline om te voorkomen dat dit scenario werkelijkheid gaat worden en de raadsagenda bevat geen voorgenomen besluiten over dit onderwerp waardoor onzeker is hoe dit zich verder zal ontwikkelen".