Van zaterdag 22 tot en met maandag 24 december staat in het Burgemeester Damenpark, vlakbij Laco Glanerbrook, het DPD Pakketservice Glazen Huis ten bate van Stichting Petje af Zuid-Limburg.
De bedoeling is om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor Petje af, zodat Petje Af ook in de toekomst activiteiten kosteloos kan blijven uitvoeren.
Streekomroep Start maakt dan 48 uur lang radio waarin verzoeknummers worden gedraaid. Ook ontvangen de DJ’s speciale gasten, zoals ex-Hockeyster Maartje Paumen.
De website 48 uur voor Petje af Zuid-Limburg is inmiddels online en mensen kunnen doneren en een plaat aanvragen.
Opzaterdag 22 december om 15:00 uurwordt het event officieel geopend door onder andere Berry van Rijswijk, wethouder jeugdzorg van gemeente Sittard-Geleen. Tijdens de 48 uur voor Petje af zijn ook wethouders van Schinnen en Heerlen aanwezig, want ook daar opereert Petje af. Verder hebben ook DJ Kicken, Martina Lucic van de band Austin Leaves, Sander Kleikers en Jan de Koning van L1 toegezegd te komen.
Sinds zaterdag kan men doneren en een plaat aanvragen. Wie meer dan 50 euro doneert is automatisch Vriend van Petje af en wordt met naam op de Wall of Friends vermeld.
Niels Sievers, ambassadeur van Petje af Zuid-Limburg en bekend van The Voice Kids, sluit op maandag 24 december om 14:30 uur af met een optreden. Dan wordt ook het eindbedrag bekend gemaakt.
Petje af weekendschool vindt het belangrijk dat ieder kind op zoek kan gaan naar zijn of haar eigen talenten en mogelijkheden. Petje af wil bouwen aan het zelfvertrouwen van kinderen en een bijdrage leveren aan een positiever zelfbeeld. De kinderen leren verantwoording te nemen voor hun eigen leven om zodoende (in de toekomst) actief bij te dragen aan de maatschappij.
Op de locaties in Sweikhuizen en Heerlen ontvangt Petje af gedurende 28 zondagen per jaar, verdeeld over zeven blokken maximaal 18 nieuwsgierige kinderen in de leeftijd van 10 tot en met 14 jaar. Per blok staat een vrijwillige gastdocent centraal die de kinderen vol enthousiasme kennis laat maken met zijn/haar beroep. Zo kan er een blok gaan over 'Muziek' of 'Timmerman'.
Voor de kinderen gaat elke keer een wereld open als ze een kijkje mogen nemen in het beroepsleven van de gastdocent. Ook worden de werkplekken van de gastdocenten bezocht en maken de kinderen een presentatie door middel van een vlog, een powerpoint of een toneelstuk. Verder gaat Petje af met de kinderen naar musea, toneelvoorstellingen en nog veel meer! Petje af reist dan samen met de kinderen met het openbaar vervoer. En het allerleukste is dat de kinderen helemaal niks hoeven te betalen!
Doneren en platen aanvragen kan op www.48uurvoorpetjeaf.nl .