Een tochtje langs de hemel op Hemelvaartsdag

18 mei 2012, 3:00 Nieuws
z14ysojz4k6rzl1x0ust1wz00 143550

Sittard-Geleen, 18-05-2012 | Donderdagavond 17 mei vond, mede ter gelegenheid van de opening van het nieuwe viersterrenhotel De Merici aan de Oude Markt in Sittard, op de schootsvelden de start van het eerste Zuidlease Heteluchtballonnen Festival plaats.

Sittard-Geleen, 18-05-2012 | Donderdagavond 17 mei vond, mede ter gelegenheid van de opening van het nieuwe viersterrenhotel De Merici aan de Oude Markt in Sittard, op de schootsvelden de start van het eerste Zuidlease Heteluchtballonnen Festival plaats.

Omdat de wind iets te sterk en vlagerig was werd, in overleg met de meteo van Maastricht Aachen Airport, besloten tot ongeveer 20.00 uur te wachten met opstijgen. Twaalf teams waren met hun heteluchtballonnen op de schootsvelden aangekomen. Zo'n zeven teams waren intussen begonnen met de voorbereidingen om hun ballon startklaar te maken.

De ballon van L1 tegen een fraaie achtergrond. Foto: Tom Bloem

Ballonvaartguru Ton Kurvers gaf tekst en uitleg aan het opgekomen kijkerspubliek. "Het is altijd de piloot die uiteindelijk beslist om te gaan varen of niet, en aan zijn beslissing valt niet te tornen." Een aantal piloten besloot inderdaad om toch maar niet op te stijgen. Van de 12 piloten kozen er uiteindelijk 7 voor om aan de grond te blijven. De passagiers van de gecancelde ballonvaarten kunnen wellicht een van de drie komende avonden nog aan boord voor een vlucht, want daar waren nog enkele plaatsen beschikbaar.

Deken Van Rens zegent de nieuwe ballon van Proforce voor een behouden vaart.

Bijzonder was ook de inzegening door Deken Van Rens van een gloednieuwe heteluchtballon van Proforce. De ballon begon vanwege de weersomstandigheden vandaag nog maar even niet aan zijn maidentrip.

Vanavond start het programma opnieuw vanaf 18.00 uur. Op zaterdagavond is er de evening glow, dan varen de ballonnen zoals elke avond in het begin van de avond weg vanaf de schootsvelden en pakken ze bij landing meteen weer in om nog een keer, in het donker, uit te pakken en op te bouwen op de Schootsvelden. Ze stijgen dan niet nog eens op, maar met de branders in die grote ballonnen ziet dit er heel sfeervol en indrukwekkend uit.

Het festival eindigt aanstaande zondag met een laatste vertrek van de ballonvaarders en passagiers.
Zie ook de fotopagina van dit evenement .