Extra korting voor treinreis buiten hyperspits

30 jul 2017, 8:07Nieuws
drukte op station cc0
CC0
In de herfst houdt NS een proef waarbij reizigers met een Altijd Voordeel-abonnement ook aan de randen van de ochtendspits met 40 procent korting kunnen reizen.
Ongeveer 21.000 reizigers hebben een Altijd Voordeel-abonnement. Normaliter geeft NS alleen 40 procent korting voor reizen die vóór 06:30 uur en na 09:30 uur beginnen. De tijdsspanne waarbinnen geen korting wordt verleend wordt tijdens de drie proefmaanden - september, oktober en november - verkleind naar van 07:30 tot 08:30 uur. De Nederlandse Spoorwegen hopen daarmee te bereiken dat een deel van de mensen die normaliter in de ochtend tijdens de hyperspits reizen - van 07:30 tot 08:30 uur - voortaan een trein eerder of een trein later zal nemen om zo de drukke hyperspits te mijden en te profiteren van de korting.
Roger van Boxtel, president-directeur NS: "Hiermee wordt het voor reizigers interessant om een trein eerder of later te nemen en de drukke hyperspits te mijden." Hij stelt: "We willen weten of, naast de aanschaf van extra treinen, andere tarieven iets kunnen doen tegen de drukke spits. Daarom kiezen we ervoor om te onderzoeken of extra kortingstarieven werken."
loading

Loading articles...

Loading