Dinsdag Filipijnse celebrant bij Sint Rosakapel

05 aug 2017, 13:49 Nieuws
sint rosa 1 augustus 2017 3
Sittard-Geleen.nieuws.nl

Op dinsdagavond 8 augustus draagt de op de Filipijnen geboren Marco Kalo, pastoor van Tegelen, om 19:00 uur in de open lucht bij de Sint Rosakapel in Sittard de heilige mis op.

Sint Rosa van Lima is niet enkel patrones van Sittard, maar ook van de Filipijnen. Op die eilandengroep woedt nu al maandenlang een felle strijd tussen het regeringsleger en troepen van Islamitische Staat. Eind mei heeft IS in het straatarme bisdom Marawi de kathedrale kerk, het huis van de bisschop en vele andere kerkelijke gebouwen met de grond gelijk gemaakt.

Speciale collecte

Op alle dinsdagavonden in augustus, de Sint Rosamaand, zijn er om 19:00 uur heilige missen in de open lucht bij de Sint Rosakapel. Tijdens de heilige mis van 8 augustus zal speciaal gecollecteerd worden voor het zo zwaar getroffen bisdom op de Filipijnen. Het Sint Rosacomité wil daarmee in de voetsporen treden van bisschop Mgr. Frans Wiertz die via het missieburo van het bisdom onlangs 20.000 euro beschikbaar stelde voor zijn zwaar getroffen collega op de Filipijnen. Want als de bisschop en zijn staf niet kunnen terugkeren heeft IS toch gewonnen.

Mgr. Wiertz zelf zal in de Sint Rosaprocessie van zondag 27 augustus voor het laatst als pelgrim aanwezig zijn want in december van dit jaar zal hij als bisschop terugtreden. Die processie vertrekt 10:30 uur vanaf de Markt als de Hoogmis van 09:30 uur in de Sint Michiel ten einde loopt. Op dinsdagavond 15 augustus, het hoogfeest van Maria Hemelvaart, zal hulpbisschop Mgr. De Jong de heilige mis opdragen in de Sint Rosakapel en op de laatste dinsdagavond 22 augustus zal de uit Lima afkomstige Ismael Quequesana, nu pastoor in Bunde om 19:00 uur de celebrant zijn in de Sint Rosakapel en vertellen hoe Sint Rosa in haar geboortestad vereerd wordt.

De processie trekt altijd, ook bij slecht weer, op de laatste zondag in augustus maar de kerkelijke feestdag van Sint Rosa is 23 augustus. Op de avond van die dag wordt om 19:00 uur de heilige mis opgedragen in haar eigen kerk in Sittard, de Sint Michiel op de Markt. Aansluitend om 20:00 uur een wandeling en lezing over de betekenis van St.Rosa en haar processie voor Sittard. Zie voor meer informatie www.renehaustermans.nl .

De St. Rosamaand wordt afgesloten met de mooie en intieme bidprocessies naar de Sint Rosakapel op maandag- en dinsdagmorgen 28 en 29 augustus. Beide processies vertrekken om 09:30 uur vanaf de Sint Michielskerk waarna om 10.00 uur de heilige mis wordt opgedragen in de Sint Rosakapel. En daarna gaat het Sint Rosacomité zich voorbereiden op 2 belangrijke feesten.

In 2019 is het 350 jaar geleden dat het stadsbestuur van Sittard de Heilige Rosa van Lima tot stadspatrones uitriep en in 2020 is het 350 jaar geleden dat de Sint Michielskerk op de Markt door de bisschop werd ingewijd. Zie voor meer informatie www.sintrosasittard.nl .

Bij van Neer Eyckeler in de Brandstraat en Vakwerk in de Putstraat zijn weer de St.Rosakruisjes te koop. De opbrengst komt ten goede aan de instandhouding van de Sint Rosakapel.