Chemelot en de gemeente Sittard-Geleen hebben in overleg met omwonenden van Chemelot een flyer en filmpje gemaakt om omwonenden te informeren hoe te handelen wanneer het sirene-alarm afgaat.
Als de sirene gaat dreigt er acuut gevaar. Ga dan onmiddellijk naar binnen en zet de radio of tv aan. De sirene waarschuwt alleen mensen in het gebied waar gevaar dreigt. Dat kan in één of meer gemeenten zijn, maar ook alleen in één wijk. Als u de waarschuwingssirene hoort, dan dreigt er dus acuut gevaar in uw omgeving.
Met eenvoudige pictogrammen wordt op onderstaande kaart duidelijk gemaakt hoe stap voor stap te handelen (klik op de afbeelding voor een grotere weergave).
Verder laat onderstaande video zien hoe het handelen in de praktijk werkt.
https://vimeo.com/258226458
Begin maart wordt deze instructiekaart in eerste instantie huis-aan-huis verspreid in de wijken Krawinkel en Lindenheuvel. Iinwoners van andere wijken kunnen de kaart afhalen bij de Stadswinkel. Mogelijk wordt de verspreiding in de toekomst uitgerold over meer wijken.
Vanaf het moment dat het sirene-alarm is af gegaan, is de regionale zender L1 de officiële rampenzender. Op L1 Radio en TV meldt de overheid wat er aan de hand is en worden instructies gegeven. De overheid kan ook crisis.nl of NL-Alert inzetten om informatie te delen en instructies te geven.
Elke eerste maandag van de maand om 12:00 uur - zoals vandaag - test de gemeente of de sirene werkt. U hoeft dan niets te doen.