Fraaie plaquette van Jean Janssen onthuld

18 nov 2013, 10:37 Nieuws
tm9so2a5opxkt84jca8nzg2s8 flaarisse plaquette jean janssen x

Voorafgaand aan de receptie van de jubilerende Geleense stadscarnavalsvereniging De Flaarisse werd in de Hanenhof een plaquette van oer-carnavalist in het Geleense - en daarbuiten - Jean Janssen onthuld.

De onthulling vond plaats door mevrouw Ria Hoedemaker (nicht van Jean Janssen) en Jean-Pierre Cnoops - inderdaad, de zoon van Nederlands bekendste buutteredner Pierre. Jean-Pierre was weliswaard geen familie maar wel het petekind van Jean Janssen, zo vertelde Pierre.

Jean Janssen was de allereerste prins van de Flaarisse en werd later de langst 'zittende' Opperflaaris tot op heden. Hij was tevens jarenlang voorzitter van de Samewirkende Limburgse Vatelaovesvereiniginge. Kortom: een man met een vastelaovespalmares die een blijvende herinnering heeft verdiend en die gisteren heeft gekregen.

flaarisse-plaquette-jean-janssen-kunstenares-x

Kunstenares Lily Dols-Slenter. Foto: Ivo Goessens, Double-Eye .

De plaquette werd vervaardigd door kunstenares Lily Dols-Slenter, die Jean Janssen persoonlijk heeft gekend.