Gala Prinsenbal Sittard actief op social media

22 dec 2012, 13:40Nieuws
jack peeters ateron
Sittard-Geleen, 22-12-2012 | Het Sittardse Gala Prinsenbal gooit de ramen wijd open en is sinds een week actief op Facebook en Twitter. De organiserende Stichting Gala Prinsenbal stapt daarmee af van de traditionele geheimzinnigheid rond het bal.
Sittard-Geleen, 22-12-2012 | Het Sittardse Gala Prinsenbal gooit de ramen wijd open en is sinds een week actief op Facebook en Twitter. De organiserende Stichting Gala Prinsenbal stapt daarmee af van de traditionele geheimzinnigheid rond het bal.
In voorgaande jaren was het gebruikelijk om de spanning op te bouwen. Allereerst werd het thema van het feest slechts stukje bij beetje vrijgegeven en pas nadat de officiële uitnodiging de deur uit was werd het thema volledig duidelijk. Over de op het feest optredende bands werden überhaupt geen mededelingen gedaan, dat moest een verrassing blijven.
Dit jaar gooit men het dus over een geheel andere boeg. Social media zoals Facebook en Twitter worden ingezet om volgers op de hoogte te brengen van de ontwikkelingen rond het bal en om meer informatie te bieden over bijvoorbeeld de catering en de verschillende bands. Natuurlijk is er ook aandacht voor de sponsors van het evenement.
"Toch blijft er nog een verrassing over, maar die kan nu niet worden onthuld, die moeten de mensen echt zelf komen zien," zegt een woordvoerder van de organisatie.
Originele uitnodiging
Deze andere aanpak valt samen met de keuze voor een 'nieuwe' lokatie voor het bal: na 25 jaar weggeweest te zijn keert het Gala Prinsenbal terug naar de Stadsschouwburg. Men gaat dus verhuizen en dat brengt een hoop extra werk met zich mee, maar ook een zekere spanning: hoe zal het worden, wat vinden de gasten er van? Het thema van het bal is dit jaar dan ook "Veer gaon verhoeze" en dat werd zeer origineel vervat in een uitnodiging in de vorm van een verfblik met daarin een kleurenwaaier met allerlei informatie over het aanstaande bal.
De uitnodigingen werden verstuurd aan of afgeleverd bij alle relaties die momenteel in het adressenbestand van de organisatie zitten. "In de tijd dat het bal werd georganiseerd in het Nationaal Sportcentrum konden alleen mensen die een uitnodigingskaart kregen toegestuurd een entreekaart kopen. De reden daarvoor was dat de ruimte in het Sportcentrum beperkt was, meer dan 600 bezoekers konden er niet in. Na de verhuizing naar het Fortuna Sittard stadion zijn we de uitnodigingskaarten blijven verzenden, maar vanwege de veel grotere bezoekerscapaciteit kon vanaf dat moment iedereen entreekaarten kopen. Dat leidde tot een flinke groei van het bal, zowel in bezoekersaantallen als in kwaliteit."
Dus: iedereen die zin heeft in een daverend galafeest en er behalve de entreeprijs van 77 euro p.p. (all-in!) ook passende kleding (heren smoking en dames avondkleding of cocktail) voor over heeft is van harte welkom op 26 januari in de Stadsschouwburg in Sittard.
loading

Loading articles...

Loading