Geen vuurwerk tijdens Oud en Nieuw - stevige boetes voor afsteken vuurwerk

11 dec 2021, 16:00Nieuws
vuurwerkverbod vuurwerk
CC0
Net als vorig jaar ziet Oud en Nieuw er anders uit: we vieren het thuis, hoogstwaarschijnlijk met een klein groepje mensen.
En: dat gebeurt zonder dat er vuurwerk mag worden afgestoken. Ook dit jaar is het verboden om vuurwerk te kopen, te vervoeren en af te steken. Uitgezonderd fop- en schertsvuurwerk zoals trektouwtjes, knalerwten en sterretjes. Het vuurwerkverbod is ingesteld om te voorkomen dat ziekenhuispersoneel en politie tijdens en na oud en nieuw extra worden belast.

Riskeer geen boete

Politie en BOA’s controleren de vuurwerkregels. Wie zich daar niet aan houdt loopt kans op een boete van minimaal €100. De boete voor het afsteken van vuurwerk is zelfs €250. Het is verboden vuurwerk in België en Duitsland te kopen en naar Nederland mee te nemen. Er zijn plekken in Sittard-Geleen waar extra cameratoezicht is door middel van mobiele camera’s. Wilt u meer weten over cameratoezicht in onze gemeente? Ga dan naar Cameratoezicht in de openbare ruimte - Gemeente Sittard-Geleen.

Veilig klein vuurwerk afsteken

Tijdens de jaarwisseling 2021-2022 mag u wel klein vuurwerk afsteken, zoals sterretjes en knalerwten. Iedereen ouder dan 12 jaar mag dit vuurwerk het hele jaar door kopen en afsteken. Dit vuurwerk is het minst gevaarlijke vuurwerk. Toch gebeuren er elk jaar ongelukken mee. Draag daarom altijd een vuurwerkbril, gebruik een aansteeklont en houd voldoende afstand van het vuurwerk. Rits je jas dicht en kijk uit met brandbare kleding.

Meld vuurwerkoverlast

Ervaart u overlast door het afsteken van vuurwerk? En vindt dit plaats buiten de afgesproken afsteektijden 31 december 18:00 uur tot 1 januari 02:00 uur? Maak dan een melding bij de politie via 09008844.
loading

Loading articles...

Loading