Geheime Tuinenwandelingen op 6 augustus

22 jul 2016, 21:02Nieuws
sittard park eendenvijver
Geheime Tuinen Sittard
Op zaterdag 6 augustus zijn er weer twee Geheime Tuinenwandelingen. De reguliere wandeling gaat onder andere door de tuin van klooster Agnetenberg. De themawandeling voert naar het Stadspark.
Het Sittardse stadspark is ontworpen door de Naardense tuinarchitect Dirk Tersteeg en werd tussen 1921 en 1933 aangelegd in het kader van de werkverschaffing. Het was bedoeld als een echt volkspark waar men zich op verschillende manieren kon vermaken. Men kon er niet alleen wandelen en picknicken maar ook roeien, vissen, in de winter schaatsen, tennissen en later ook zwemmen.
De wandeling voert langs verschillende plekken die hier nog van getuigen, zoals de roeivijver en de restanten van het vroegere zwembad.
Behalve een vooraanstaand tuinarchitect was Tersteeg ook een groot plantenkenner en had hij zijn eigen rozen- en boomkwekerij. In het Stadspark zien we dat nog terug in het grote aantal bijzondere bomen die hij hier liet aanplanten. Tijdens de rondwandeling wordt dan ook stilgestaan bij een aantal bomen en hun verhalen.
Zoals altijd vertrekken de themawandeling en de reguliere wandeling, langs een aantal tuinen in het centrum, om 11:30 uur vanuit de Jardin d'Isabelle. Beide wandelingen duren ongeveer anderhalf tot twee uur. Deelname is gratis.
Tijdens de wandeling door het stadspark wordt regelmatig van de paden afgeweken. Denk daarom aan goede, waterdichte wandelschoenen.
Bel voor meer informatie 06-51569533.
loading

Loading articles...

Loading