Gemeente legt Claessen Tankcleaning Venlo stil na blauwzuurlek

15 jan 2024, 17:15Nieuws
tankcleaning venlo
beeldcitaat Google
De gemeente Venlo heeft het bedrijf Claessen Tankcleaning stilgelegd na een blauwzuurlekkage zondagavond.
Dat heeft een woordvoerster van de gemeente laten weten na berichtgeving in De Limburger. De brandweer rukte zondagavond met een speciaal gaspakkenteam uit, nadat voorbijgangers klaagden over een stank van rotte eieren. De omgeving van het bedrijf werd afgezet. De brandweer legde na metingen een installatie van het bedrijf stil.
De brandweer verrichtte metingen en constateerde dat de vreemde geur veroorzaakt werd in deze installatie. Na het stilleggen ervan verdween de geur. De vrijgekomen gevaarlijke stof kon volgens de brandweer alleen gemeten worden op het terrein van de fabriek. De stof leverde volgens de brandweer geen gevaar voor de omgeving op. Tijdens de lekkage waren geen mensen aan het werk in het bedrijf.
“Er zal nu eerst onderzocht dienen te worden hoe het incident heeft plaatsgevonden”, aldus een woordvoerster van de gemeente maandag. “Wij zullen uiteraard controleren of er conform vergunning gehandeld is door Claessen Tankcleaning Venlo. Dit proces is inmiddels gestart en zal nog enige tijd duren.”
Het bedrijf haalde eerder het nieuws in augustus 2023 toen Venlo ingreep omdat het zich niet zou houden aan vergunningvoorschriften bij de schoonmaak van tankwagens met het kankerverwekkende benzeen. Venlo legde het bedrijf toen gedeeltelijk stil. Begin oktober dreigde het bedrijf ermee Venlo voor de rechter te dagen, maar een kort geding hierover werd op het laatste moment ingetrokken. Na enkele hercontroles bleek alles weer op orde en mocht het bedrijf doorgaan met de benzeenreiniging.
Claessen Tankcleaning was maandagmiddag niet direct bereikbaar voor een reactie.
loading

Loading articles...

Loading