Gemeente onderbouwt planwijziging Tiems

10 sep 2013, 18:18Nieuws
jack peeters ateron
De gemeente heeft in december 2012 het bestemmingsplan op de plek waar Ruud Tiems jarenlang een garagebedrijf voerde zodanig aangepast dat er geen supermarkt in het pand kan worden gevestigd.
Daarmee ging een voorgenomen intrek van supermarkt Lidl in het pand niet door. Tiems besloot daarop om bij de Raad van State beroep aan te tekenen tegen de wijziging van het bestemmingsplan. Volgens de Raad was het besluit tot afwijzen van de aangevraagde vergunning op basis van het toen geldende bestemmingsplan niet zorgvuldig voorbereid.
Tiems betoogde dat de gemeenteraad met de goedgekeurde bestemmingsplanwijziging ten onrechte de gebruiksmogelijkheden van zijn perceel heeft beperkt. Volgens de Raad van State had de gemeenteraad daar echter wel oog voor moeten hebben.
Volgens Tiems heeft hij door de gang van zaken een planschade opgelopen van 1,35 miljoen euro. De Raad van State doet hierover voorlopig nog geen uitspraak.
De Raad van State droeg de gemeente op alsnog te motiveren waarom een bestemmingsplanwijziging nodig was en daarin ook aan te geven hoe de belangen van Tiems in het besluit worden meegewogen, dan wel het bestreden besluit te wijzigen.
Dagblad De Limburger/Limburgs Dagblad meldt vandaag dat de gemeente zich in deze op het volgende standpunt stelt:
Een 'solitaire supermarkt' op de plek van garage Ruud Tiems in Geleen past niet binnen het gemeentelijk retailbeleid. Dat is erop gericht buurtwinkelcentra overeind te houden, waarvoor supermarkten als publiekstrekker gelden. Nieuwe supermarkten buiten die winkelcentra zijn daarom ongewenst.
Over het belang van Tiems stelt de gemeente dat dat ondergeschikt is aan het algemeen belang dat in het Retailbeleid is verwoord. Op 3 oktober wordt de aangepaste onderbouwing voorgelegd aan de gemeenteraad. Daarna kan de Raad van State tot een einduitspraak in deze zaak komen.
loading

Loading articles...

Loading