Gemeente Sittard-Geleen actualiseert Vlaggenprotocol

13 dec 2022, 12:00Nieuws
vlaggen stadhuis sittard
SGN
Het college van B&W van Sittard-Geleen heeft in april 2020 het Vlaggenprotocol voor Sittard-Geleen vastgesteld.
Door maatschappelijke ontwikkelingen hebben de afgelopen twee jaar aanvullingen en wijzigingen plaatsgevonden op het gebied van vlaggen en het vlaggenprotocol. Daarnaast is vanuit de gemeenteraad het verzoek gedaan om dagelijks de Nederlandse en Limburgse vlag uit te hangen. Eerder dit jaar heeft de raad al verzocht om dagelijks de Europese vlag uit te hangen.
Om aan deze verzoeken te kunnen voldoen, worden zowel in Sittard als in Geleen twee vlaggenmasten geplaatst naast de al bestaande vlaggenmasten zodat in totaal vijf vlaggen kunnen worden gehesen.
Dagelijks hangen de volgende vlaggen uit: de Limburgse vlag, de gemeentevlag en de Europese vlag. De Nederlandse vlag wordt van maandag tot en met vrijdag en op de dagen zoals vermeld in de nationale vlaginstructie, dagelijks gehesen en voor zonsondergang gestreken. De vijfde vlaggenmast wordt gereserveerd voor een themavlag.
De wijzigingen zijn opgenomen in het geactualiseerde en vastgestelde Vlaggenprotocol gemeente Sittard-Geleen 2022.
loading

Loading articles...

Loading