
Op maandag 13 februari geeft dr. Lou Spronck een lezing over de geschiedenis van de literatuur in Limburg. De lezing wordt gehouden in Oos Zittesj Hoes, Odasingel 659 in Sittard.
In het Centre Céramique te Maastricht werd op 23 oktober 2016 de Geschiedenis van de literatuur in Limburg (Uitgeverij VanTilt/LGOG) gepresenteerd.
Het boek biedt een grondig overzicht van wat er tussen 900 en 2015 in Limburg geschreven en gelezen werd in het Nederlands, Latijn, Frans, Duits en in de streektaal, de dialecten. Zelf schreef Lou Spronck het hoofdstuk over de periode 1793-1893.
Tijdens de lezing zal hij ingaan op enkele aspecten van het project als zodanig:
Vervolgens zal hij enkele schrijvers en teksten behandelen, waarbij speciale aandacht zal worden geschonken aan het literaire leven in het Land van Zwentibold.
Lou Spronck (1936) studeerde Nederlands en geschiedenis aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. Vanaf 1962 was hij werkzaam aan het Jeanne d'Arc College te Maastricht, eerst als leraar en conrector, van 1978 tot 1997 als rector. Zijn belangstelling gaat uit naar de geschiedenis, literatuur, dialect en volkskunde van de eigen regio, met een bijzondere voorkeur voor de negentiende eeuw. Hij promoveerde in 2009 op Theodoor Weustenraad (1805-1849) en de 'Percessie van Scherpenheuvel', dat verscheen bij Uitgeverij Verloren. Over 'letterkunde' schreef hij in deel 3 (1800-2000) van Limburg. Een geschiedenis (2015). In het onlangs verschenen Jaarboek voor het Land van Zwentibold ging hij 'Op zoek naar de Limburgse identiteit'.
Lezing over de Geschiedenis van de literatuur in Limburg door dr. Lou Spronck
Maandag 13 februari 2017, 19:30u - 21:30 uur
Oos Zittesj Hoes, Odasingel 659 te Sittard
Let op! De ingang van de zaal ligt wat verstopt achterin het flatgebouw. Staande met het gezicht naar de markering Oda Park, 685-917, gaat U de direct rechts gelegen
doorgang in. Na veertig meter bevindt zich rechts een glazen schuifdeur met daarop aangebracht de tekst 'lezing LGOG'.