De gemeente Sittard-Geleen is overgegaan tot handhaving van de in 2013 vastgestelde nieuwe regels voor gevelreclame.
De ondernemers hebben tot 1 oktober de tijd gehad om de gevelreclame in lijn te brengen met de nieuwe regels. Bij controle is gebleken dat de gevelreclame van 33 bedrijven in Sittard en 26 in Geleen niet conform de nieuwe regels was en dus moest worden aangepast.
Naar nu blijkt zijn de reclames van Hair Planet op de Steenweg en Primera op de Helstraat in Sittard onterecht afgekeurd. Voor gevelreclames die al van vóór 2008 dateren geldt namelijk een zogenaamde uitsterfconstructie, en die is hier abusievelijk niet toegepast door de gemeente. Primera en Hair Planet mogen de oude reclames dus terughangen.
De uitsterfconstructie houdt in dat reclames van voor 2008 worden gerespecteerd, maar dat bijvoorbeeld een verandering van eigenaar of aanpassing van de huisstijl reden zijn om de nieuwe regels toe te passen.
Subsidie
Overigens kent de gemeente nog tot 31 december subsidie toe aan ondernemers die hun winkelpuien en reclame willen verbeteren. Die subsidie kan ook worden toegepast voor het vervangen van de aanwezige reclame. Onder bepaalde voorwaarden kunnen ondernemers in aanmerking komen voor een vergoeding van 75 procent van de kosten met een maximum van 10.000 euro inclusief btw.