Graetheidecomité ligt niet langer wakker van coalitie-akkoord Sittard-Geleen

11 mei 2014, 21:57 Nieuws
b74um2m2ei87tkjfvuvwxuwc3 graetheide 16 9

Onlangs nog liet het Graetheidecomité weten niet gelukkig te zijn met het coalitie-akkoord op hoofdlijnen zoals dat door CDA en GOB was gesloten. In het akkoord ontbrak namelijk een uitdrukkelijke verklaring dat de gebieden Graetheide en Lexhy groen moeten blijven.

Een dergelijke verklaring heeft de laatste 12 jaar altijd in de coalitie-akkoorden gestaan, stelt het Graetheidecomité. Het heeft er bij CDA en GOB op aangedrongen de verklaring ook nu op te nemen in het akkoord, maar in het uiteindelijke door CDA, GOB, PvdA, D66 en VVD ondertekende coalitie-akkoord is zij niet terug te vinden.

Het comité maakt zich daarover nu niet meer zo druk, nu de provincie op 9 mei het concept Provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL) heeft gepubliceerd. In dit nog door Provinciale Staten goed te keuren plan wordt gesteld dat de reservering van het gebied Graetheide als bedrijventerrein komt te vervallen "in de tot nu toe beoogde vorm en omvang".

De provincie stelt: "We gaan er van uit dat, als er in de toekomst een eventuele uitbreiding van de Chemelot Campus aan de orde zou zijn, vooral locaties in de directe nabijheid van de huidige locatie worden bezien. Ook dat bedrijvigheid als spin-off van de campusontwikkeling zoveel mogelijk een plek krijgt op de Chemelot-site of binnen de bestaande bedrijventerreinenvoorraad in de regio. De opgestarte gebiedsvisie moet een toekomstig perspectief voor Graetheide schetsen, in de context van de ruimtelijk-economische ontwikkeling rondom Chemelot. Dat zal in omvang aanzienlijk kleiner zijn dan de ooit beoogde 200 ha. Bij de opstelling van de genoemde gebiedsvisie, die het toekomstperspectief voor Graetheide moet worden, is het Graetheidecomité betrokken."

Het Graetheidcomité is blij met deze ontwikkeling. "Omdat de Provincie in het nieuwe POL duidelijk de toekomst voor Graetheide heeft uitgezet maakt het ook niet veel meer uit wat de gemeenteraad van Sittard-Geleen er van vindt. Ze zullen moeten meewerken aan het provinciale beleid."