Het wordt steeds drukker op het Stationsplein in Sittard. Volgens omroep L1 is Sittard op weg om dé plek te worden waar buitenlandse drugstoeristen hun softdrugs kunnen kopen.
Dagelijks staan er tientallen auto's met Belgische, Duitse en ook steeds vaker Franse kentekens op of in de nabijheid van het Stationsplein, waar de coffeeshops Skunk en Relax zijn gevestigd. Daar kunnen de klanten dan in elke shop 5 gram wiet kopen.
In Sittard wordt het ingezetenencriterium niet strikt gehandhaafd. In Maastricht gebeurt dat wel. Reden voor drugstoeristen om 25 kilometer verder te rijden. Sittard-Geleen heeft in het verleden aangegeven pas te gaan handhaven op het ingezetenencriterium wanneer er sprake is van overlast.