Halfvasten: krombroodrapen op de Kollenberg

16 mrt 2012, 1:07 • Nieuws
jack peeters ateron
Sittard-Geleen, 16-03-2012 | Op zondag 18 maart zullen op de Kollenberg weer duizenden overheerlijke krombroodjes uitgeworpen worden. Voordat het zover is worden de broodjes 's morgens om 9.30 uur tijdens de mis in de St.-Michielskerk op de markt gezegend en kunnen de aanwezigen de eerste gezegende broodjes ontvangen.
Sittard-Geleen, 16-03-2012 | Op zondag 18 maart zullen op de Kollenberg weer duizenden overheerlijke krombroodjes uitgeworpen worden. Voordat het zover is worden de broodjes 's morgens om 9.30 uur tijdens de mis in de St.-Michielskerk op de markt gezegend en kunnen de aanwezigen de eerste gezegende broodjes ontvangen.
Om 14.30 uur zijn de duizenden kinderen op de Kollenberg langs de zogenaamde kogelvanger, net onder de Sint Rosakapel, aan de beurt om een of meerdere broodjes te vangen. Traditiegetrouw gooit het Krombroodrapen-comité met halfvasten de krombroodjes naar de grabbelende en graaiende kinderen. Het krombroodrapen is één van de oudste Sittardse tradities. Een traditie waar menig 'Zittesj Mechelke of Sjnaak' met veel genoegen aan terugdenkt.
Wie wordt de opvolger van Tom Vroomen als vanger van het gouden broodje?
Gouden broodje
Om 13.45 uur vertrekt de stoet met diverse voertuigen en verschillende Sittardse verenigingen vanaf het station om door de Sittardse binnenstad naar de Kollenberg te trekken. Het Krombroodrapen-comité sluit de stoet af, en voert vele manden met krombroodjes mee. De broodjes zijn onder leiding van bakker Martens door diverse Sittardse bakkers gebakken, maar ook een aantal andere bakkers, zoals Puts en Cornelissen, hebben broodjes geleverd om uitgedeeld of uitgeworpen te worden. Tussen de duizenden uit te werpen broodjes zit één heel bijzonder broodje: het gouden broodje. De vanger van dit gouden broodje dient zich na afloop van het krombroodrapen bij het podium van het aansluitende muziekevenement aan de voet van de Kollenberg bij de DJ te melden. Hij of zij is namelijk de winnaar van een overnachting in het Eftelinghotel inclusief twee dagen entree in de Efteling! Deze prijs geldt voor een gezin van maximaal twee volwassenen en twee kinderen in een Comfortkamer en is niet voor geld om te ruilen. Een extra reden dus om zondagmiddag om 14.30 uur op de Kollenberg te zijn.
loading

Loading articles...

Loading