
Vandaag werden weer de voeten van tal van deelnemers aan vooral de Kennedymars, die morgenochtend om 05:00 uur van start gaat vanaf de Markt in Sittard, voorzien van een extra laagje.
Een paar honderd wandelaars hadden zich aangemeld om hun voeten dakpansgewijs te laten tapen in de hoop zo blaarvorming te voorkomen. Niks loopt zo rottig als zo'n pijnlijke zwelling onder een of beide voeten.
Op zo'n twintig stretchers werden bijna volcontinu - de foto werd gemaakt tijdens een eetpauze - de voeten van de helden van paaszaterdag Kennedymarsproof gemaakt. Mits het vakkundig gebeurt voorkomt dat, zo leert de ervaring, dat het wandelplezier wordt vergald door stukgelopen voeten.
Het Rode Kruis afdeling Sittard en omstreken neemt overigens al jaren tijdens de Kennedymars een flink deel van de medische zorg voor haar rekening. Het behandelen van blaren maakt daar vanzelfsprekend deel van uit. Stijve en vermoeide spieren weer wat losser en soepeler maken kan ook door gebruik te maken van de op de hoofdposten aanwezige masseurs.
Qua temperatuur wordt het zaterdag met zo'n 10 tot 11 graden prettig wandelweer. Minder is dan weer dat er zaterdagochtend buien kunnen voorkomen. Er waait een westelijke wind, kracht 4.
