
Daar sta je dan als Maria te figureren in de levende kerststal op de Markt in Sittard. In je eentje naast de kribbe me het kindje Jezus, dat zo af en toe een keel opzet.

En amper iemand die een kijkje komt nemen. Want sinds die indrukwekkende kameel de twee dromedarissen die al dagelijks waren te zien in de levende kerststal er zijn opwachting heeft gemaakt zijn alle ogen op dat fraaie woestijnschip gericht. Zelfs Jozef staat zich achter de stal aan het dier te vergapen.
Als kersverse moeder wijk je natuurlijk geen moment van de kribbe, maar even een appje beantwoorden… dat moet toch wel kunnen, zal Maria gedacht hebben. “He Maria, dat kon in jouw tijd toch helemaal niet, want toen waren er toch nog geen mobiele telefoons!” wijst een meisje van een jaar of acht Maria op haar anachronistische gedrag.
De levende kerststal is nog tot en met zondag 5 januari 2020 dagelijks van 12:00 tot 17:00 uur te bezichtigen op de Markt. Op zondag 5 januari arriveren de drie koningen en met hun komst komt dan een einde aan deze editie van Wèntjerdruim.