Op zondag 29 juni 2025 verandert de binnenstad van Sittard in een bruisend kinderparadijs tijdens het jaarlijkse KènjerFest. Met tientallen gratis activiteiten, optredens, workshops en speelmogelijkheden is het een dag vol plezier voor kinderen van 2 tot 12 jaar én hun families. Het evenement is volledig gratis toegankelijk en staat garant voor een dag vol verwondering, creativiteit en beweging.
Tijdens KènjerFest worden de straten van het centrum omgetoverd tot speellocaties. Kinderen kunnen deelnemen aan uiteenlopende activiteiten, zoals:
Op de Markt is een groot podium waar lokale artiesten, kindercabaretiers en muzikale acts de hele dag door optreden. Er zijn ook voorleesmomenten en meet & greets met mascottes en kinderhelden.
Het festival is laagdrempelig en overzichtelijk opgezet, met duidelijke zones en voldoende rustplekken voor ouders. Er zijn EHBO-posten, gratis drinkwaterpunten en foodtrucks met kindvriendelijke snacks.
De gemeente Sittard-Geleen ondersteunt het initiatief actief: “KènjerFest is niet alleen een leuke dag voor kinderen, maar versterkt ook het gemeenschapsgevoel en de verbinding tussen gezinnen in de regio,” aldus een gemeentewoordvoerder.
KènjerFest is in korte tijd uitgegroeid tot een geliefde traditie in Sittard-Geleen en omgeving. Voor ouders is het een moment om samen met hun kinderen de stad op een andere manier te beleven. De organisatie verwacht, bij goed weer, enkele duizenden bezoekers en roept inwoners op om vooral met de fiets of het OV te komen.
Meer info: sittardgenietenvoorop.nl