Landelijk congres Werkbedrijf werkt in Sittard-Geleen

27 jan 2014, 19:30Nieuws
jack peeters ateron
De gemeente Sittard-Geleen organiseert samen met de Nederlandse Vereniging van Reinigingsdirecteuren een landelijk congres over het Werkbedrijf zoals dat in Sittard-Geleen functioneert. Het congres vindt plaats op 29 januari in Fortunato.
De opzet van het Sittard-Geleense werkbedrijf is vooruitstrevend voor Nederland en staat, vooruitlopend op de invoering van de Participatiewet in 2015, landelijk in de belangstelling. In de wijkteams werken medewerkers van wijkbeheer van de gemeente, medewerkers van SW-bedrijf Vixia en cliënten van de afdeling Sociale Zaken van de gemeente met elkaar samen. De wijkteams doen allerlei werkzaamheden in de openbare ruimte.
"We hebben de eenvoudigere werkzaamheden in de openbare ruimte en het specialistische werk gesplitst," aldus wethouder Els Meewis (openbare ruimte). "Bovendien is het aantal mensen dat werkzaamheden verricht, vergroot, zodat we mensen kunnen voorbereiden op een reguliere baan. Dat gebeurt bijvoorbeeld door cursussen te volgen."
Haar collega Berry van Rijswijk (sociale zaken) vult aan: "We willen cliënten van de sociale dienst nieuwe perspectieven bieden. Deelnemers doen werkervaring en werkritme op doordat we werkzaamheden geschikt maken als werkervaringsplaats. Hierdoor nemen kansen op een reguliere baan toe. In het project zijn tot op heden ongeveer twintig mensen doorgestroomd, waarvan er nu 14 uitgestroomd zijn naar een baan. Dat is met de economische crisis in het achterhoofd een prima resultaat, daar doen we het voor."
Ook de inwoners van de stad merken dat er wijkteams zijn. "Het streven is om de mensen in de wijkteams zoveel mogelijk werkzaamheden te laten doen in de wijk waar ze zelf wonen," zegt Pieter Meekels (wijkgericht werken). "Daardoor is de betrokkenheid van de mensen groter, maar ook de herkenbaarheid naar de buurtbewoners neemt toe. Dat komt de kwaliteit van het werk ten goede."
Sittard-Geleen is in 2012 gestart met de wijkteams. Eerst in een aantal wijken, sinds 2013 in de hele stad. In totaal zijn ruim 250 mensen werkzaam in de wijkteams. Daarvan komen er ongeveer honderd vanuit de SW en 75 via Sociale Zaken.
Dagvoorzitter van het congres is Tof Thissen, Eerste Kamerlid en directeur van KING, het Kwaliteitsinstituut Nederlandse Gemeenten. Er zijn ongeveer honderd bestuurders en ambtenaren uit het hele land aanwezig.
Gemeente Sittard-Geleen
loading

Loading articles...

Loading