Lid Satudarah betrokken bij dodelijke schietpartij in Geleen

24 apr 2018, 6:27 Nieuws
20160217 mg 8749 anke hendrix
© Anke Hendrix

De politie heeft zondag twee personen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de schietpartij zondagochtend in Geleen.

Bij de schietpartij op de Rijksweg-Zuid raakten een man en een vrouw gewond. De man overleed later op de dag aan zijn verwondingen, de vrouw kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis.

Een van de aangehouden verdachten is, zo meldt 1Limburg op basis van gesprekken van L1 met betrouwbare bronnen, een lid van MC Satudarah dat sinds kort vrij is gekomen na een jarenlange gevangenisstraf wegens drugshandel in Duitsland.

Aanleiding voor de schietpartij met dodelijke afloop zou volgens de politie een uit de hand gelopen burenruzie zijn. De verdachte woont, net als het slachtoffer, op de Rijksweg Zuid in Geleen. Het is nog niet duidelijk wie er heeft geschoten. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.

De ruzie begon 's nachts toen de verdachte samen met anderen zich bij de slachtoffers, die een feestje gaven, meldden met de vraag of ze binnen mochten. Dat mocht niet. Daarop werd korte tijd later vuurwerk op de ruit van de woning van de slachtoffers geplakt en aangestoken. Tijdens de ruzie die daarop ontstond kwam politie naar de woning. Die vertrok weer nadat de ruzie was gesust. 's Ochtends vroeg liep het alsnog verkeerd af toen het slachtoffer bij zijn buurman Doy S. verhaal ging halen.