Op zaterdag 1 oktober vindt het Weekend van de Wetenschap weer plaats door heel Nederland. In dat kader organiseert een groep bedrijven die dag in Sittard het evenement Limburg Circulair.
Limburg Circulair staat voor een dag vol experimenten, workshops en rondleidingen bij bedrijven en kennisinstellingen die invulling geven aan de economie van de toekomst: de circulaire economie. Er is van alles te doen voor iedereen en het evenement is gratis toegankelijk. Het evenement vindt plaats in het gebouw van basisschool Loedoes aan de Hulsestraat 1 (Hoogveld) in Sittard.
Ontdek, doe, onderzoek, zie en leer van de economie van de toekomst; de circulaire economie!
De deelnemende bedrijven vertellen op deze dag op hun stands hoe ze invulling geven aan deze circulaire economie. Bezoekers kunnen rondleidingen krijgen bij bedrijven als Van Kaathoven en de Biomassa Energiecentrale Sittard. Ze worden met elektrische busjes naar die bedrijven vervoerd en later weer teruggebracht.
De gehele dag staat in het teken van duurzaamheid, circulaire economie en het milieu. De dag is voor iedereen bedoeld; voor de jongsten zijn er experimentjes en proefjes te doen zijn en de ouderen kunnen presentaties, rondleidingen en workshops bijwonen.