Sittard-Geleen, 18-03-2012 | Vandaag heeft de 22ste Limburgse finale van Kunstbende plaatsgevonden in de stadsschouwburg Sittard-Geleen.
Sittard-Geleen, 18-03-2012 | Vandaag heeft de 22ste Limburgse finale van Kunstbende plaatsgevonden in de stadsschouwburg Sittard-Geleen.
Ruim 400 jongeren uit de hele provincie streden om de bronzen, zilveren en gouden spotlights en om een plek in de landelijke finale. Met meer dan 1300 bezoekers is het tevens een van de drukst bezochte edities ooit.
Jongeren in de leeftijd van 13 t/m 18 jaar streden in de acht categorieën Dans, DJ, Muziek, Fashion, Theater & Performance, Taal, Expo en Film & Animatie voor een plek in de landelijke finale. De meeste deelnemers hebben het thema Vreemd gebruikt in hun voorstelling, wat een aantal verrassende, ontroerende en spectaculaire momenten opleverde.
Per categorie heeft een deskundige jury uit alle deelnemers drie prijswinnaars per categorie aangewezen.
Theater & Performance 1. Dubbele Punt Haakje Sluiten 2. Rita Hoofwijk 3. Raymond Spiering | Muziek 1. Hard2Get 2. Job Ostenlijst 3. The Unofficials |
Film & Animatie 1. Made in Holland 2. Dubbelspel 3. Dance Battle | Dans 1. Vera en Janneke Defesche 2. Break Out 3. Reality (Maastricht) |
DJ 1. Smäland 2. DJ Gilly 3. DJ Trusic | Taal 1. Luuk Wojcik 2. Julie Droeghaag 3. Manon Michon |
Fashion 1. Colours out of a Cocoon 2. Dedicated to Sumaq 3. Stange Fashion T.L. | Expo 1. Eline Kersten 2. Robbie van Mierlo 3. Emile Weiszn |
Alle winnaars smen met de jury op het podium. Foto: Noël Lebens.
"Het niveau van de inzendingen was ontzettend hoog", aldus Paul Moerel, coördinator Kunstbende Limburg. "Steeds meer jongeren weten de weg te vinden naar het Kunstbende podium en nemen de wedstrijd bloedserieus. Maanden van voorbereiding gaan er aan vooraf en de workshops en open podia die we voorafgaand aan de wedstrijd aanbieden aan deelnemers zitten steevast vol. De extra steun van onder andere de Provincie Limburg de afgelopen twee edities werpen z’n vruchten af. Inmiddels is Limburg de grootste Kunstbende provincie in het land, iets waar we natuurlijk bijzonder trots op mogen zijn".
Moerel vervolgt: "Opvallend dit jaar is de stijging van het aantal deelnemers in de categorie Dans. Ook in de categorie Expo steeg het aantal deelnemers aanzienlijk: maar liefst 29 kunstwerken werden ingezonden. Zoals elk jaar bleek de categorie Muziek weer het meest populair, maar liefst 41 acts stonden op het podium. Daar hebben voorgangers als MADI en DeWolff natuurlijk een aardig steentje aan bijgedragen".
De eerste-prijs-winnaars van elke categorie nemen deel aan de
landelijke finale op
zondag 15 april in de
Melkweg te Amsterdam. Alle winnaars kunt u tijdens de Kunstbende Zomertour aanschouwen die ook dit jaar de grotere cultuurfestivals in Limburg zal aandoen. Verder wil Kunstbende Limburg de winnaars bij verschillende culturele activiteiten in Limburg programmeren. Geïnteresseerden kunnen hierover contact opnemen met Buro Pinkpop: Tel. 046-4752500, e-mail
[email protected]