Mark Cavendish pakte derde etappezege van deze Tour

06 jul 2021, 17:42 Nieuws
tdf 2021 10 cavendish
screenshot

De tiende etappe van de Tour de France 2021 startte vandaag in Albertville en finishte 186 kilometer verderop in Valence.

De op drie heuveltjes na vlakke rit over 191 kilometer was op voorhand voorbestemd om te eindigen in een massasprint, uiteraard voorafgegaan door een tot mislukken gedoemde ontsnapping. Ditmaal vertrokken al na zes kilometer de Belg Tosh Van der Sande en de Canadees Hugo Houle uit het peloton. Het duo liep ruim 5 minuten uit op het peloton. Van der Sande gaf de strijd op en werd 37,5 kilometer voor de finish weer door het peloton opgenomen, Houle onderging amper anderhalve kilometer later datzelfde lot. Vervolgens konden de sprinters in stelling worden gebracht.

De sprint in Valences werd gewonnen door Mark Cavendish, die daarmee zijn derde etappezege van deze Tour boekte. De Belgen Wout van Aert en Jasper Philipsen werden tweede en derde.

In de kop van het algemeen klassement veranderde vandaag niets. Tadej Pogacar blijft in het geel.

Woensdag wordt een zware bergrit van Sorgues naar Malaucène afgewerkt. In het 199 kilometer lange parcours in twee keer een beklimming van de Mont Ventoux opgenomen.