Maximaal 5 microgram melamine per liter Maaswater toegestaan

08 okt 2016, 18:08Nieuws
maas bij grevenbicht
Sittard-Geleen.nieuws.nl
Waterleidingmaatschappij Limburg mag van minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu Maaswater innemen voor drinkwaterbereiding als daar maximaal 5 microgram melamine per liter in zit.
De ontheffing geldt voor de komende 3 jaar. Dat meldde L1 afgelopen week.
Diverse waterleidingbedrijven, waaronder WML, hebben een tijd geleden een rechtszaak aangespannen tegen Waterschap Roer en Overmaas over de aan Sitech verleende vergunning voor het lozen van gereinigd afvalwater van bedrijven op het Chemelotcomplex. Volgens hen is de vergunning niet duidelijk op het gebied van welke stoffen in welke hoeveelheid via de zuiveringsinstallatie IAZI van Sitech in het Maaswater terecht mogen komen.
De kamerleden Jacobi en Fokke (beiden PvdA) hebben naar aanleiding van de berichten in de media over de lozing van melaminehoudend afvalwater in de Maas door Sitech Kamervragen gesteld aan de minister.
loading

Loading articles...

Loading