
Naast het politie-onderzoek naar de gebeurtenissen rond de wedstrijd Fortuna Sittard - MVV van 4 oktober moet er een aanvullend onderzoek plaatsvinden. Daarvoor moet het Auditteam Voetbal en Veiligheid van het ministerie van Binnenlandse Zaken worden ingezet.
Dat vraagt PvdA-fractievoorzitter Jack Peeters in een brief aan burgemeester Cox. Volgens Peeters is het politie-onderzoek niet voldoende om de onvrede en de onrust bij burgers en supporters weg te nemen. Er is dringend behoefte aan transparantie in het onderzoek, en die transparantie is er nu niet. Het Auditteam moet onderzoek kunnen doen, zodat "op transparante wijze een openbaar advies en aanbevelingen worden opgesteld en structurele verbeteringen worden benoemd".
De wijze van optreden van politie en ME na de wedstrijd tegen MVV leverde veel klachten en verontwaardiging op van het thuispubliek. Daarop is door de politie op aandringen van burgemeester Cox een diepgaand onderzoek gestart naar de volledige gang van zaken rond de wedstrijd.
Op initiatief van de supporters van Fortuna Sittard wordt zaterdagmiddag, voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen Achilles'29, een vreedzame protesttocht naar het stadion georganiseerd. Daarmee willen de supporters hun ongenoegen over het politie-optreden op een waardige manier onderstrepen.
De verenigde supportersclubs (Fortuna Supporters Collectief) gaan ook nog in gesprek met het CDA (Limburg) en de Stadspartij van Sittard-Geleen.




