
In de Week van de veiligheid - 6 tot en met 12 september - wordt er veel aandacht gegeven aan maatregelen ter voorkoming van criminaliteit en de veiligheid van ondernemers en hun personeel.
De week wordt georganiseerd door de Rijksoverheid samen met Detailhandel Nederland, Koninklijke Horeca Nederland, TLN, Stichting BEB, MKB, VNO NCW en Het CCV en richt zich op ondernemers.
Dit jaar is het thema Minder cash, wel zo veilig . De aanwezigheid van veel contant geld in de kassa vergroot immers de onveiligheid. Ondernemers doen er dan ook goed aan om te zorgen dat er zo weinig mogelijk contant geld aanwezig is. Daarmee wordt de kans op een overval kleiner en als die onverhoopt toch mocht plaatsvinden blijft in elk geval de financiële schade enigszins beperkt.
Op de website wordt een aantal tips gegeven om het risico te beperken, zoals bijvoorbeeld het regelmatig afromen van de kassa en het stimuleren van pinbetalingen.