Minder koperdiefstal langs spoor

03 apr 2013, 15:59Nieuws
hpzpilsl59ap5fmo7we1c3eou lintjeswegoverweg1 met trein
03-04-2013 | ProRail meldt woensdag dat in 2012 langs het Nederlandse spoor minder koper gestolen dan het jaar ervoor. In 2012 kwam dat neer op 366 diefstallen, oftewel gemiddeld exact 1x per dag. Hierdoor liep het treinverkeer in totaal 247 uur vertraging op.
03-04-2013 | ProRail meldt woensdag dat in 2012 langs het Nederlandse spoor minder koper gestolen dan het jaar ervoor.
In 2012 kwam dat neer op 366 diefstallen, oftewel gemiddeld exact 1x per dag. Hierdoor liep het treinverkeer in totaal 247 uur vertraging op.
Dat is een stuk minder dan in 2011, toen nog 515 keer koper werd gestolen en dat 297 uur aan vertraging opleverde. Die daling (van bijna 30 procent), bij een gelijkblijvende koperprijs, komt onder meer door de inzet van tientallen eigen medewerkers (buitengewone opsporingsambtenaren) die elke nacht langs het spoor surveilleren, particuliere hondenbewakers en de proef met een interventieteam die een jaar geleden begon.
Daarnaast watermerkt ProRail zijn koper met een DNA-spray. Het koper krijgt dan een unieke code zodat kan worden vastgesteld dat het koper van ProRail is en van welk traject en kilometrering het afkomstig is. Ook wordt koper vervangen door aluminium. Op plekken waar koper moet worden vervangen kijkt ProRail altijd of dit technisch mogelijk is.
loading

Loading articles...

Loading